• 63
  • 378
  • 40
  • 97
756 SHARES

Заяви Путіна про теракт у «Крокусі» викрили протиріччя у Росії: в ISW вказали на головні проблеми

03.04.2024 07:27 Абзац
Читать на русском

Заяви Путіна про теракт у «Крокусі» викрили протиріччя у Росії: в ISW вказали на головні проблеми

Заяви Путіна про теракт у «Крокусі» викрили протиріччя у Росії: в ISW вказали на головні проблеми

Промова російського диктатора Володимира Путіна на засіданні колегії МВС Росії 2 квітня підкреслила неузгоджену реакцію Росії на теракт у концертному залі "Крокус Сіті Хол" 22 березня. Ця неузгодженість проявляється у тому, що російська влада одночасно здійснює правоохоронні заходи проти міграційних спільнот, але при цьому навмисно безпідставно звинувачує в цьому нападі Україну.

Про це повідомляють аналітики Інституту вивчення війни (ISW). Путін заявив, що російська влада аналізує дії всіх російських правоохоронних, управлінських, наглядових служб і комерційних організацій, які відповідають за концертний зал "Крокус Сіті Хол", та вказав МВС на потребу посилити заходи безпеки та готовність до надзвичайних ситуацій у місцях масового скупчення людей.

Путін прямо стверджував, що МВС повинно вирішити кілька невирішених питань, включаючи реакцію на екстремістські групи, ймовірно, щоб запобігти можливій критиці, що російські розвідувальні служби не змогли запобігти нападу на "Крокус Сіті Хол", особливо на тлі повідомлень про ігнорування Росією міжнародних попереджень, в тому числі від своїх союзників, про напад. Путін та інші чиновники Кремля намагалися координувати інформаційні операції, спрямовані на те, щоб звинуватити Україну та Захід у нападі.

Російський диктатор Путін продовжував висловлювати припущення щодо можливих інших бенефіціарів атаки, які МВС має досліджувати, проте глава МВС Росії Володимир Колокольцев надалі безпідставно висував звинувачення в адресу України, зображаючи її як потенційну кримінальну та терористичну загрозу для Росії.

Служба зовнішньої розвідки Росії (СЗР) 1 квітня безпідставно стверджувала, що США намагаються приховати відповідальність України за атаку на "Крокус Сіті Хол", у тому числі поклавши провину за атаку на афганське відділення "Ісламської держави – Хорасан" ІДІЛ.

Реакція російських правоохоронних органів та розвідки на Північному Кавказі, зокрема, антитерористична операція в Дагестані 31 березня та посилення заходів проти мігрантів із Центральної Азії в Росії, служить додатковим підтвердженням того, що російська влада вважає, що терористична загроза походить з Центральної Азії та Росії, а не з України.

Водночас Кремль буде продовжувати свої зусилля, аби використовувати внутрішній страх та обурення щодо атаки, щоб сформувати переконання про причетність України та Заходу до нападу на "Крокус Сіті Хол", а також до широкомасштабних передбачуваних "терористичних" актів у Росії. Мета цього полягає в посиленні внутрішньої підтримки Росії у війні проти України. Аналітики Інституту вивчення війни, залишаються впевненими, що атаку на "Крокус Сіті Хол" здійснила ІДІЛ, і досі не має незалежних звітів або доказів, які б підтверджували, що крім ІДІЛ хтось інший був відповідальним за цей напад або допоміг їй.

Next
Дмитрий Гордон: продюсер фабрики шарлатанов. ЧАСТЬ 2