• 63
  • 378
  • 40
  • 97
756 SHARES

Скандал із харківським пабом, який продавав коктейлі "Мрія педофіла", "Лесбійка" та "Дешева хвойда", отримав несподіване продовження

28.03.2024 21:48 Конфликты
Читать на русском

Скандал із харківським пабом, який продавав коктейлі

Скандал із харківським пабом, який продавав коктейлі "Мрія педофіла", "Лесбійка" та " Дешева хвойда", отримав несподіване продовження

Щодо бару "Поза зоною" в Харкові відкрито провадження. Причиною стали обурливі та дискримінаційні назви напоїв у коктейльній карті закладу – вони толерують і романтизують педофілію, зґвалтування й сексизм. Оскільки адміністрація пабу після величезної кількості скарг не визнала своєї провини й навіть у вкрай грубій формі відповідала українцям на звинувачення, за справу взялися активісти, зокрема тьюторка громадської організації "Дівчата" Ольга Новак.

Ольга подала скаргу на заклад в Держпродспоживслужбу та Омбудсмену з прав людини. 28 березня у своїх InstaStories вона поділилася, що отримала відповідь.

"Прийшов лист від Уповноваженого з прав людини, що відкрили провадження", – поділилася активістка.

Нагадаймо, харківський бар пропонував своїм відвідувачам скуштувати коктейлі під такими назвами: "Мрія педофіла", "Інцест", "Дешева хвойда", "Зґвалтований", "Глибока глотка", "Перший секс", "Врот", "Насмоктала", "Повія", "На обличчя", "Садистка" тощо.

Скандал із пабом у Харкові, який продавав коктейлі  queideeidrhixxant

Скандал із пабом у Харкові, який продавав коктейлі

І поки представники закладу ганебно "відгавкуються" на зауваження українців, звинувачуючи їх у "відсутності почуття гумору", а також "проплаченості", представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в листі Ользі Новак зазначив: "Оскільки порушені питання потребують здійснення подальшої перевірки, інформую про прийняте рішення щодо відкриття провадження за Вашою заявою. Ураховуючи необхідність здійснення додаткових заходів контролю за дотриманням принципів недискримінації в різних сферах суспільних відносин та рівних прав і можливостей жінок та чоловіків, подальший розгляд заяви буде здійснено у межах провадження відповідно до "Положення про порядок здійснення провадження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у справах про порушення прав і свобод людини і громадянина, затвердженого наказом Уповноваженого".

Скандал із пабом у Харкові, який продавав коктейлі

Напередодні Ольга Новак у коментарі ЗМІ зазначала, що вирішила боротися з політикою бару на рівні держави, оскільки лише публічний розголос і осуд зможуть на нього вплинути.

"Цей бар у коментарях реагував дуже агресивно і я зрозуміла, що по-іншому ми не зможемо на них повпливати – тільки скаргами та суспільним розголосом. Якщо ми, як суспільство, хочемо жити в безпеці, то повинні реагувати на такі випадки. Я переконана: якщо бізнеси чи окремі люди не бачать проблеми у висловлюваннях, які підтримують культуру зґвалтування, ми маємо робити все, щоб вони переставали існувати. Бо люди, які не розуміють базових цінностей, розуміють мову грошей і суспільного осуду", – коментувала активістка.

Як ми вже зазначили, комунікація від закладу шокувала українців не менше, ніж його концепція та коктейлі "Мрія педофіла" чи "Зґвалтований". Усі, хто висловлює своє обурення, на думку представників бару, "неадекватні" й "проплачені". Своїх помилок "Поза зоною" аж ніяк не визнає, ще й бідкається на відсутність "почуття гумору" у "хейтерів", демонструючи свою відверту неповагу та байдужість до думки коментаторів.

Скандал набув широкого розголосу, тож представники закладу вирішили змістовно прокомунікувати. Здавалося б, цілком очевидно, що коктейлі з найменуваннями, що романтизують зґвалтування та педофілію, а також легалізують сексизм, не мають права на своє існування в цивілізованому суспільстві. Утім, команда "Поза зоною" дійшла зовсім інших висновків. Скандал із пабом у Харкові, який продавав коктейлі

Скандал із пабом у Харкові, який продавав коктейлі

Next
Олег Бахматюк: миллиардер из яйца. ЧАСТЬ 1