• 63
  • 378
  • 40
  • 97
756 SHARES

Україна не є пріоритетом для хакерів КНДР та Китаю. У них інший орієнтир, – СБУ

04.04.2024 12:02 Общество

Україна не є пріоритетом для хакерів КНДР та Китаю. У них інший орієнтир, – СБУ

Україна не є пріоритетом для хакерів КНДР та Китаю. У них інший орієнтир , – СБУ

Ані для хакерів Китаю, ані для Північної Кореї Україна не є пріоритетом, тому в них немає інтересу робити щось серйозне у нас, у них інший орієнтир.

Про це в інтерв’ю "Укрінформу" повідомив начальник Департаменту кібербезпеки (ДКІБ) Ілля Вітюк.

"У кожної з цих країн є свій ворог. Якщо ми візьмемо Північну Корею, то головним ворогом у них є Південна Корея. Туди буде спрямовано їхній основний потенціал. Далі йдуть союзники Південної Кореї – це США та інші партнери", – зазначив він.

Що ж стосується Китаю, то за словами Вітюка, його дії будуть спрямовані у бік Японії, Тайваню, Австралії та США.

"Ні для Північної Кореї, ні для Китаю Україна не є пріоритетом. Тому в них немає інтересу робити щось серйозне у нас, у них інший орієнтир", – наголосив Вітюк.

Він зазначив, що для роботи проти якоїсь держави іноземним хакерам потрібно знати мову і розуміти ментальність людей, а також вивчити інфраструктуру країни.

"Щоб проникнути кудись, є два основні шляхи. Перший – це експлуатація вразливостей якихось систем, наприклад, Windows чи Linux. Другий, найбільш популярний, це фішинг, тобто закинути лист умовному бухгалтеру, щоб він пройшов за посиланням, а ти отримав доступ до його комп’ютера, потім із нього надіслав шкідливий файл адміністратору, а потім уже рухаєшся собі мережею. Для того, щоб усі ці речі робити, треба знати мову, менталітет, спеціалізуватися на цьому. І навіщо? Ділитися цим з Росією? Ні для Китаю, ні для Північної Кореї в цьому немає сенсу, тому і їхніх хакерів тут наразі немає", – додав начальник Департаменту кібербезпеки СБУ.

Next
Игорь Гиленко: неуловимый Джо из банка «Надра». ЧАСТЬ 2