• 63
  • 378
  • 40
  • 97
756 SHARES

Безвідповідальність і реванш старої гвардії: що відбувається в Бородянці?

27.03.2024 17:02 Преступность

Безвідповідальність і реванш старої гвардії: що відбувається в Бородянці?

Уже традиційно фінансові ресурси, які виділяють на відновлення зруйнованої росіянами Бородянки, не дають спокою місцевим елітам: укорінілим посадовцям та відносно новим обличчям. Усім хочеться бути щонайближче дотичними до розподілу видатків. Тож до влади знову рвуться ті, кого звідти гнали роками. Детальніше читайте в матеріалі "Моєї Київщини"

Поки голова фракції "За майбутнє" у Київській обласній раді Ярослав Москаленко, який традиційно зберігав неформальний контроль над владою у Бородянці, дистанціювався від політики, в.о. голови Київоблради Ярослав Добрянський ("За майбутнє") віддав контроль над партійною структурою в Бородянці Георгію Цагареішвілі, який ще й воює. Тобто представник партії Порошенка "Солідарність" управляє процесами в іншій політичній силі "За майбутнє", бо у партійних босів немає часу: зайняті переділом комунальних підприємств.

Читайте також: Дерибан у розпалі: як Добрянський із Дубінським віддали шахраям майно Київської обласної лікарні

Змагання за владу розпочалося ще за каденції колишнього голови Бородянської громади Олександра Сахарука. Нагадаймо, його викрили 2023 року на завданні громаді школи на мільйони гривень. А раніше, 27 січня 2022 року, депутати проголосували за дострокове припинення повноважень Сахарука. Відповідно виконувати обов’язки голови громади став секретар ради Георгій Єрко. Олександр Сахарук у судовому порядку вимагав визнання його відставки протиправним рішенням. 13 лютого 2023 року Київський окружний адміністративний суд повністю позов.

Як ми писали у матеріалі "Голодним іграм" у Бородянці кінець? Що відомо про відставку Єрка", після поновлення на посаді одним із першочергових завдань Сахарук визначив відсторонення Єрка, зазначаючи:

Це помста? Ні, бо я керуюсь не емоціями, а фактами про тотально провалену в.о. роботу за ці 504 дні. Це політичні ігри? Ні, бо я поза політикою, поза лобістами і впливом. На мене впливає виключно громада. Це не на часі, бо війна? Ні, дуже на часі, бо саботажем і видимістю роботи гальмуються процеси відновлення Бородянщини. І ще раз наголошую: я вірю в демократичну, виважену більшість депутатів. Бо за кожним із нас – люди.

Думку Сахарука поділяла й чинна народна депутатка від цього округу Ольга Василевська-Смаглюк. На її переконання, секретарювання Георгія Єрка – це те, що сповільнює темп відбудови громади. У вересні 2023 Георгія Єрка рішенням депутатів на сесії Бородянської селищної ради відсторонили з посади секретаря. Єрко вважає, що такі дії з боку чинного очільника громади Сахарука та його прибічників – це його особиста помста за січневі події.

До того ж подейкують, що Василевська-Смаглюк та колишній сільський голова Олександр Сахарук – заодно. Водночас просувається думка, що народна депутатка буцімто прикривала дерибан Сахаруком коштів, виділених державою на відновлення постраждалої внаслідок російської агресії Бородянки. А Єрка, мовляв, прибрали, бо він нібито заважав привласнювати державні кошти. Таким чином, обидва угрупування дискредитували один одного. Але у Єрка явно нікуди не ділися сподівання на повернення до влади. Тим паче, зараз — під час виділення грошей

Нині в.о. керівника Бородянської громади – Ірина Захарченко. Голосування за її кандидатуру на пост секретаря відбулось на другому пленарному засіданні 42-ої позачергової сесії Бородянської селищної ради. На засіданні були присутні 19 депутатів, 15 із них проголосували за обрання Захарченко. Крім того, депутати проголосували й за обрання Ірини Захарченко виконуючою обов’язків селищного голови.

Захарченко вже призначила собі чотирьох заступників, які, як повідомляють джерела, теж де-факто протирають штани, а не працюють. "Моїй Київщині" стало відомо, що вже завтра на сесії Ірина також хоче з голосу, без попереднього оприлюднення проєкту рішення, подати пропозицію повернути в міську раду на посаду заступника Георгія Єрка. Магія рук і ніяких махінацій.

Відомо, що при Єрку робота у громаді була провалена, за що його й вигнали. До того ж він як прихожанин московського патріархату тривалий час вів цинічну колаборантську бездіяльність щодо переходу храмів до ПЦУ.

Але тепер під шумок політичної корупції на верхах стара антиукраїнська гвардія може знову опинитися біля корита, де була десятиліттями.

Next
Игорь Палица: подельник нефтяных афер Коломойского. ЧАСТЬ 2

Related