• 63
  • 378
  • 40
  • 97
756 SHARES

У ЗМІ розповіли, чому диктатори КНДР бояться джинсів, як вогню

29.03.2024 16:37 Преступность
Читать на русском

У ЗМІ розповіли, чому диктатори КНДР бояться джинсів, як вогню

У ЗМІ розповіли , чому диктатори КНДР бояться джинсів, як вогню

Під час показу у Північній Кореї британської телепрограми "Садові таємниці" з Аланом Тітчмаршем його джинси піддали цензурі через символ "західної свободи та молодіжної культури". Диктатори однієї з найавторитарніших держав світу жахаються цього елементу гардероба через його прив’язку до країни-опонента – США.

Виявляється, вони заборонені не лише у Північній Кореї, а й у колишньому Радянському Союзу, на Кубі та в інших країнах. Як зазначає Daily Mail, на визначну світову подію – падіння Берлінської стіни у 1989 році – на сході Німеччини сотні молодих людей одягнули сині джинси на знак протесту проти диктатури.

Символ свободи. Стало відомо, чому диктатори КНДР бояться джинсів як вогню qkxiqdxiqdeihrant

"Джинси вважалися ознакою капіталізму, і тому їхні власники були ворогами держави. Щоб захистити молодь від зовнішнього впливу одягу, була створена соціалістична культура одягу", – пояснила британська журналістка Енн Макелвой.

Як вона зазначає, у демократичній нині Німеччині до 1990-х років джинси готові були обміняти навіть на антикваріат, твори мистецтва та автомобільні деталі. Хоч після розпаду СРСР у європейських країнах ця річ стала повсякденною, але заборона досі існує у комуністичній КНДР, яка живе за "залізною завісою".

"Я згадую часи, коли джинси володіли магічною силою, з деяким сумом. Це було підтвердженням сили моди. Джинси здавалися частиною свободи, яку можна носити правдами, неправдами чи за обміном у світі, де багато іншого було заборонено. Не дивно, що модна поліція Північної Кореї їх забороняє", – зазначила жінка.

Символ свободи. Стало відомо, чому диктатори КНДР бояться джинсів як вогню

Next
Игорь Палица: подельник нефтяных афер Коломойского. ЧАСТЬ 2