• 63
  • 378
  • 40
  • 97
756 SHARES

В Україні готують нові податкові правила: затвердили законопроєкт, який передбачає усунення податкових перевірок для "білого бізнесу"

04.04.2024 21:30 Преступность

В Україні готують нові податкові правила: затвердили законопроєкт, який передбачає усунення податкових перевірок для

В Україні готують нові податкові правила: затвердили законопроєкт, який передбачає усунення податкових перевірок для "білого бізнесу"

У податковому комітеті Верховної Ради затвердили законопроєкт, який передбачає усунення податкових перевірок для т.зв. "білого бізнесу". Тобто для підприємств з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства.

Про це повідомив голова комітету Данило Гетманцев ("Слуга народу"). Він зазначив: документ рекомендується прийняти у першому читанні.

"Метою законопроєкту є запровадження особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства", – йдеться в повідомленні".

Зі свого боку нардеп від "Голосу" Яросалв Железняк зазначив, що за законопроєктом, податківці не перевірятимуть підприємців, які "відповідають простим і прозорим критеріям". Зокрема, щодо:

  • сплати податків – вище за середній по галузі;
  • рівня нарахування заробітної плати – вище за середній по галузі.

Окрім того, зазначається, що включений до відповідного списку бізнес отримає скорочення термінів камеральної та документальної перевірок з метою бюджетного відшкодування до 5 календарних днів. А також:

  • тривалість індивідуальних податкових консультацій в 5 календарних днів;
  • закріпленого комплаєнс-менеджера, "з яким платник зможе взаємодіяти у тому числі із використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі в режимі відеоконференції".

До того ж, зазначається, платник податків за своїм запитом у п’ятиденний термін зможе отримати відомості про податкову інформацію, яка є у контролюючого органу, і яка може свідчити про податкові ризики в його діяльності. А також консультацію щодо усунення таких ризиків.

В Україні переписали податок на посилки

Водночас, для українського бізнесу збільшили неоподатковуваний ліміт на посилки за кордон – відповідний законопроєкт №9456 підтримали у Верховній Раді у 2-му читанні. Тепер ліміт складатиме 1 тис. євро (понад 42 тис. грн за актуальним курсом НБУ).

Досі ж обов’язок для подання письмової митної декларації бізнесом існував для товарів вартістю понад 150 євро (близько 6,4 тис.₴).

Гетманцев пояснив: нова норма діятиме як для підприємств, так і для фізосіб-підприємців (ФОПів). Поширюватиметься ж вона:

  • як на звичайних;
  • так і експрес-відправлення.

Востаннє "податок на посилки" змінювався 2022 року. Тоді було підвищено ліміт на всі міжнародні та експрес-відправлення зі 100 євро до 150 євро. По суті, повернули поріг вартості, який діяв до 2019 року.

Тобто зараз податок потрібно платити, якщо посилка дорожча за 150 євро. При цьому оподатковується лише сума, яка перевищує встановлений ліміт. Тобто у разі вартості відправлення 200 євро податок сплачується не з усієї суми, а з 50 євро (200 – 150 = 50).

Після того ж, як підтриманий нардепами закон набуде чинності, податок потрібно буде сплачувати лише із суми, що перевищує 1 тис. євро.

Next
Игорь Палица: подельник нефтяных афер Коломойского. ЧАСТЬ 2