• 63
  • 378
  • 40
  • 97
756 SHARES

Експерт попередив про ризики підвищення акцизів на пальне

13.06.2024 19:14 Преступность
Ціни на бензин

Споживачі будуть за все платити дорожче — за хліб, за проїзд у транспорті, за послуги лікаря

Підвищення акцизів на бензин та дизель – це масований удар по підприємствам малого та середнього бізнесу, яке зараз має користуватися дизельними генераторами через відключення світла.

Також це ударить по населенню – адже саме населення у результаті платитиме більше, заявив голова Асоціації власників малого та середнього бізнесу Руслан Соболь.

"Йде масований тиск на малий та середній бізнес, і незахищені прошарки населення. Це очевидно. З однієї у нас сторони війна, а з іншої сторони – економічна війна. Звісно, бізнес просто так не здасться і буде намагатися виживати. А як? Бо він буде транслювати ці податки, мита і все, що стосується затратної частини, у ціну", — пояснив Соболь.

За його словами, споживачі будуть за все платити дорожче — за хліб, за проїзд у транспорті, за послуги лікаря і т.д. Ну а ті, чиї продукти і послуги стануть неконкурентними — змушені будуть закритися.

Він наголосив, що пальне у Європі вже коштує дешевше, ніж в Україні, тож будь-які аргументи щодо того, що збільшення акцизів вимагає ЄС, втрачають свою актуальність.

"Ціни в Європі на пальне нижчі, ніж в Україні. Яке розпорядження Євросоюзу може таке вимагати? Тобто, Євросоюз, дотуючи українську державу, будучи свідомим того, що Україна не може як самостійний міжнародний партнер сьогодні виконувати зобов’язання не те що міжнародні, а й внутрішні, змушує нас підвищити акцизи? Це абсурд", — наголосив Соболь.

Нагадаймо, Рада прийняла у першому читанні закон, через який уже з 1 липня 2024 року різко збільшується вартість бензину та дизеля для споживачів — як для промисловості, так і для фізичних осіб на АЗС. Бензин подорожчає мінімум на 1,5 грн/л, а дизельне пальне — на 2,0 грн/л. При тому, що у травні 2022 року бензин коштував 25 грн/літр. Від початку повномасштабного вторгнення це підвищення стане вже третім.

Next
Игорь Палица: подельник нефтяных афер Коломойского. ЧАСТЬ 2