• 63
  • 378
  • 40
  • 97
756 SHARES

Британська розвідка: Путін роздає прокремлівським бізнесменам відібрані підприємства

05.04.2024 21:47 Вести

Британська розвідка: Путін роздає прокремлівським бізнесменам відібрані підприємства

Британська розвідка: Путін роздає прокремлівським бізнесменам відібрані підприємства

Конфісковані біля Росії підприємства роздають прокремлівським бізнесменам. Володимир Путін створює з прихильників війни з Україною нову "еліту".

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії у "Твітері".

Як зазначається у зведенні, з моменту початку вторгнення в Україну в лютому 2022 року Росія взяла під державний контроль близько 180 компаній на суму близько 11,5 млрд доларів.

При цьому пріоритет надається компаніям, що належать іноземцям, включаючи компанії, що належать росіянам, які живуть за кордоном. З високим ступенем ймовірності це пов’язано із прагненням держави скоротити зовнішні (особливо західні) зв’язки у російській економіці, йдеться у повідомленні.

За даними британської розвідки, російська держава перерозподіляє активи прокремлівським бізнесменам, які підтримують війну проти України. Ця деприватизація, ймовірно, пов’язана із закликом президента Росії Володимира Путіна у своєму зверненні до росіян у лютому 2024 року створити нову націоналістичну еліту, створену війною проти України.

"Збільшення військових витрат посилило фінансовий тиск на російську державу, поряд з економічними санкціями та відпливом капіталу з Росії з початку вторгнення. Російська держава, швидше за все, посилить контроль над компаніями у "стратегічних" галузях, таких як оборона", — зазначають у Міноборони Британії.

Next
Гавриленко Николай. Формула успеха донецкого «нефтяника». ЧАСТЬ 2